FilistinHaberlerOrtadoğu

İzzeddin El-Kassam Tugayları’ndan sert uyarı

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı durumundaki İzzeddin el-Kassam Tugayları, Siyonist işgal yönetimini Başbakan İsmail Heniyye veya başka bir lidere dokunmamaları konusunda uyararak, böyle bir operasyonun neticelerini iyi düşünmeleri gerektiğini söyledi.

İşgal devleti parlamentosu Knesset üyesi Yariv Livin, Kassam komutanlarından Mahmud Mebhuh’a bir ay önce Dubai’de yapılan suikastın aynısının Başbakan İsmail Heniyye’ye de yapılmasını istemişti.

Kassam sözcüsü Ebu Ubeyde bunun üzerine yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Siyonist liderlerin Başbakan İsmail Heniyye’nin tasfiye edilmesi için sarf ettikleri sözler, yapılan cinayetlere aktif olarak katıldıklarını gösteriyor. Bu açıklamalar, Siyonistlerin Mebhuh’un şehit edilmesine gösterdikleri tepkinin yansımasıdır ve düşmanın yapılan cinayeti dolaylı olarak kabul ettiğini de gösteriyor. Ama dünya kamuoyuna karşı bu cinayetle ilişkilerinin olmadığını söylüyorlar. Yıllardır bu politikayı izliyorlar. Resmen kabul etmedikleri halde şurada burada cinayetleri onaylıyor, teşvik ediyor ve alkışlıyorlar.”

Başbakan Heniyye’nin katledilmesi konusunda yapılan son tehditlerin kendilerini asla yıldırmayacağını söyleyen Ebu Ubeyde, “Liderlerimizi ve komutanlarımızı korumaya devam edeceğiz. Diğer yandan işgal devletinin işlediği bu cinayetler bizim direniş azmimizi bilemekten başka bir şeye yaramayacaktır. İşgal yönetimine, bu tür cinayetleri işlemeden önce, bunun yaratacağı olumsuz sonuçları çok ciddi düşünmesi gerektiğini hatırlatmak isteriz” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Kasım 2022 (18) içerik yüklenmiştir.