FilistinHaberlerOrtadoğu

İzzet Er-Reşak: Amerika’nın cezalandırma politikası halkımızı etkilemeyecek

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birim üyesi İzzet Er-Reşak, Filistin halkının hakkını, toprağını, özgürlüğünü geri almak için sürdürdüğü direnişi baskı, tehdit, şantaj ve yaptırımlarla engelleme çabalarının dün olduğu gibi bugün de başarıya ulaşamayacağını söyledi.

Sosyal paylaşım sitesi facebook üzerinden konuyla ilgili açıklama yapan Hamas lideri Er-Reşak, Amerika’nın Filistinli şahsiyetlere yaptırım kararının günü birlik Siyonist teröre maruz kalan Filistin halkına uzanan hayır köprülerini Siyonist rejim adına yok etme çabası olduğunu ve bunun sadece işgalciye hizmet edeceğini ifade etti.

Amerika Hazine Bakanlığının bazı Filistinli iş adamlarına ve hareket mensuplarına yaptırım uygulanması kararına tepki gösteren Er-Reşak, bu kararın Amerika idaresinin işgalcinin politikalarına göz yumma ve onu destekleme politikasının bir parçası olduğunu hatırlattı.

Amerika idaresi iki gün önce Kassam Tugayları Genel Komutanı Muhammed Dayf başta olmak üzere üç Hamas lider ve komutanını terör listesine almıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mart 2023 (2) içerik yüklenmiştir.