FilistinHaberlerOrtadoğu

İzzet Er-Reşak: Hamas’ın gücünün sırrı direniş ve stratejik derinliği halklardır

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyelerinden İzzet Er-Reşak, Hamas’ın güç kaynağını kaybettiği yönünde yorumlarda bulunan bazı yazarların söylediklerine çok şaşırdığını ifade etti.

Bu tür iddiaların gerçekle hiçbir ilgisi olmadığını ve sadece yazanların hayal ürünü olduğunu belirten Er-Reşak, söz konusu iddiaların Hamas Hareketi ve direniş metodu aleyhine yürütülen karalama kampanyasının bir parçası olduğunu ve işgalci düşmandan başka kimseye hizmet etmediğini söyledi.

İzzet Er-Reşak, dün (7 Temmuz Pazar) yaptığı açıklamada, Hamas Hareketi’nin mücadele tarihi boyunca elinde tuttuğu kartın direniş metodu ve Filistin halkının, Arap ve İslam ülkeleri halklarının hareketin etrafında kenetlenmesi olduğunu ifade etti.

Hamas Hareketi’nin işgal altındaki topraklar işgalden kurtulana ve mülteciler uzaklaştırıldıkları vatan topraklarına dönünceye kadar direnişe devam edeceğini bildiren Er-Reşak, Arap ve İslam ülkeleri halklarının Hamas’ın güçlü müttefiki ve stratejik derinliği olduğunu söyledi.

Filistin halkının direnişini desteklemenin şeref olduğunu belirten Er-Reşak, direnişin destekçilerinin yardımda geri kalmaları halinde dahi direnişin kimseyi beklemeden yoluna devam edeceğini bildirdi.

İzzet Er-Reşak, Hamas Hareketi’nin Arap ülkelerinin içişlerine kesinlikle müdahalede bulunmadığını bir kez daha vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Haziran 2022 (4) içerik yüklenmiştir.