FilistinHaberlerOrtadoğu

İzzet Er-Reşak, Irak Haber Ajansı’nın kendisine dayandırdığı haberi yalanladı

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyelerinden İzzet Er-Reşak, Irak Haber Ajansı ve bazı basın-yayın organlarının “Avrupa Birliği’nin Hamas’ı terör örgütleri listesinden çıkaracağına dair olumlu işaretler var” dediği yönündeki haberinin asılsız olduğunu söyledi.

İzzet Er-Reşak, dün akşam (4 Aralık Salı) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Avrupa Birliği tarafından Hamas’ın terör örgütleri listesinden çıkarılacağına dair Irak Haber Ajansı’na veya herhangi bir basın yayın organına demeç vermedim” dedi.

Hamas lideri, kendi adı verilerek Irak Haber Ajansı tarafından servis edilen ve bazı basın-yayın organları tarafından yayınlanan açıklamaların kendisiyle hiçbir ilgisi olmadığını ifade etti.

Irak Haber Ajansı, dün yayınladığı bir haberde, ablukanın kaldırılması ve ateşkesin uygulanması için Siyonist işgal rejimiyle dolaylı müzakerelerin başlaması karşılığında Avrupa Birliği’nin Hamas’ı terör örgütleri listesinden çıkaracağına dair olumlu işaretler olduğunu iddia etmiş ve bu haberini de Hamas Siyasi Birimi üyelerinden İzzet Er-Reşak’a dayandırmıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Aralık 2021 (25) içerik yüklenmiştir.