FilistinHaberlerOrtadoğu

İzzet Er-Reşak: İşgal rejiminin cinayetleri zaman aşımına uğramayacaktır

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birim üyesi İzzet Er-Reşak, Kefer Kasım katliamının anıldığı şu günlerde, işgal rejiminin işlediği cinayetlerin zaman aşımına uğramayacağını bir kez daha yinelediklerini söyledi.

Hamas lideri Er-Reşak dün (30 Ekim Salı) yaptığı açıklamada “Batı Yaka ile 1948 yılında işgal edilmiş Filistin topraklarının sınırında bulunan Kefer Kasım köyünde yapılan katliamın 56. yıldönümünde bir kez daha Siyonist rejiminin Filistin halkına karşı işlediği katliamları hatırlıyoruz. Siyonist çetelerin barbar saldırısı sonucu köyde çoğu kadın ve çocuk 49 kişi vahşice şehit edildi. Katliamın yıldönümünde bu cinayetler hiçbir zaman unutulmayacak, zamanla gözardı edilmeyecek ve zaman aşımına uğramayacaktır” dedi.

İşgal yönetiminin Mısır işgali arifesinde, bölgedeki Filistin köyü Kefer Kasım’a saldıran Siyonist askerler, önce sokağa çıkma yasağı ilan etti ve ardından olan bitenden habersiz tarlalarından evlerine dönen aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 49 Filistinli sivili katletti.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Haziran 2022 (4) içerik yüklenmiştir.