FilistinHaberlerOrtadoğu

İzzet Er-Reşak, İslam ülkeleri halklarından alimlerin çağrısına katılmalarını istedi

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyelerinden İzzet Er-Reşak, Dünya Müslüman Alimler Birliği’nin Arap ve İslam ülkeleri yöneticilerine ve halklarına yaptığı Mescid-i Aksa’ya destek çağrısından memnuniyet duyduklarını ifade etti.

İzzet Er-Reşak, bu akşam (21 Kasım Perşembe) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, işgal rejiminin Mescid-i Aksa’yı Yahudileştirme ve İslami izleri silme çabalarına karşı Mescid-i Aksa’yı tehlikeden korumak için acilen harekete geçilmesi gerektiğini bildirdi.

Dünya Müslüman Alimler Birliği’nin çağrısının önemine ve alimlerin Mescid-i Aksa’ya destek için güç birliği yapılmasındaki rolüne dikkat çeken Er-Reşak, Filistin toprakları dahilinde ve haricinde yaşayan tüm Filistinlileri, Arap ve İslam ülkeleri halklarını Müslümanların ilk kıblesine destek çağrısına katılmaya ve Kudüs halkının işgale karşı direnişine destek olmaya davet etti.

Dünya Müslüman Alimler Birliği, tüm Arap ve İslam ülkelerinin yöneticilerini ve halklarını, sivil toplum kuruluşlarını yarını (22 Kasım Cuma) Mescid-i Aksa’ya destek günü ilan etmeye ve Mescid-i Aksa’nın zaman ve mekan olarak ikiye bölünmesini önlemek için çalışmaya davet etti.

Başa dön tuşu
Bugün 08 Şubat 2023 (18) içerik yüklenmiştir.