FilistinHaberlerOrtadoğu

İzzet Er-Reşak: Mescid-i Aksa gerçek tehlikeyle karşı karşıyadır

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyelerinden İzzet Er-Reşak, Siyonist işgal yönetiminin Mescid-i Aksa’ya yönelik planlı ve süregelen terörüyle karşı karşıya olduklarını belirterek, uluslararası toplumun işgal yönetiminin ihlalleri karşısında sessiz kaldığını söyledi. Er-Reşak, Arap ve İslam ülkelerinin de kendi iç sorunlarıyla meşgul olduğunu ve işgal yönetiminin bu durumdan faydalandığını ifade etti.

Mescid-i Aksa’nın altında kazılan tünellerin gerçek anlamda tehlike teşkil ettiğine dikkat çeken Er-Reşak, son olarak işgal rejiminin kazdığı iki yeni tünel ortaya çıkarıldığını, tünellerden birinin Ayn Selvan’dan ve diğerinin ise Mescid-i Aksa’nın kuzeydoğu köşesinden başladığını söyledi.

İzzet Er-Reşak, (2 Eylül Pazartesi) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, işgalci düşmanın Filistinli müzakerecinin “son çözüm müzakereleri” adıyla yürütülen görüşmelerle meşgul olmasından yararlandığını ve Yahudileştirme faaliyetlerine hız verdiğini belirterek, Filistin halkının ve direniş gruplarının Mescid-i Aksa’nın tek bir karışına dahi zarar gelmesine izin vermeyeceğini bildirdi. Hamas lideri, bu konuda verilecek muhtemel bir tavizin Filistin halkı ve direniş grupları için bağlayıcı olmayacağını sözlerine ekledi.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 15 Ağustos 2020 (37) içerik yüklenmiştir.