FilistinHaberlerOrtadoğu

İzzet Er-Reşak: “Müzakerelere Dönmek Filistin Halkının Hakkından Ödün Vermektir”

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyesi İzzet Er-Reşak, Hamas Hareketi’nin Filistin Yönetimi’nin düşmanla müzakerelere dönmesini reddettiğini söyledi.

Hamas liderlerinden İzzet Er-Reşak, Filistin Yönetimi’nin işgalciyle müzakerelere yeniden başlamasıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

İzzet Er-Reşak, “Müzakerelerin başarısızlığı daha önce kanıtlanmış ve Filistin halkının sıkıntılarına derman olmadığı görülmüştü. Bu müzakereler düşmanın yerleşim birimleri inşasına zemin hazırlamasına, Kudüs’ü Yahudileştirmesini hızlandırmasına ve Filistin halkının hak ve hukukunun yok olmasına katkı sağlamaya neden olmaktan başka bir şeye yaramayacaktır. Bu müzakereler ve görüşmelerde yapılacak anlaşma ve taahhütler hiçbir şekilde Filistin halkını bağlamayacaktır. Çünkü bu müzakereler ve ona bağlı tavizler, ulusal uzlaşı ve ittifakın dışında ve Filistin halkının iradesinin dışında gerçekleşiyor” dedi.

Filistin halkına karşı günü birlik tecavüzlerini sürdüren işgal rejimiyle yapılacak anlamsız müzakere serabının arkasında koşma konusunda Filistin Yönetimi’ni uyaran Er-Reşak, müzakerelere umut bağlayan Ramallah yönetimiyle Fetih Hareketi’nden hesaplarını bir kez daha gözden geçirmelerini, halka hayal satmaktan vazgeçmelerini ve kapsamlı iç barışın zemin bulması için daha önce varılan uzlaşı maddelerini hayata geçirmelerini istedi

Başa dön tuşu
Bugün 10 Ağustos 2022 (15) içerik yüklenmiştir.