FilistinHaberlerOrtadoğu

İzzettin Er-Reşşak, “Filistin Direnişi Filistin Halkının Haklarını Almaya Muktedir” Olduğunu İfade Etti.

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyelerinden İzzet Er-Reşak, İsrail Hükümeti’nin bilgisi dahilinde fanatik Yahudilerin Mescid-i Aksa’ya arka arkaya düzenledikleri baskınların açık bir oyun olduğunu söyledi.

İzzet Er-Reşak, baskınların Siyonistlere Filistin’de kendilerine bir hak oluşturma ve tarihi gerçekleri yok edip emrivaki oluşturma fırsatı veremeyeceğini ifade etti.

Er-Reşak, bugün (28 Mayıs Salı) yayınladığı basın açıklamasında Filistin topraklarının maruz kaldığı Yahudileştirme ve Yahudi yerleşim birimi inşası faaliyetleri karşısında uluslararası toplumun sessiz kalmasını eleştirerek, bu şartlar altında müzakerelere yeniden başlamadan bahsedilmesinin şaşırtıcı olduğunu belirtti.

Kudüs kenti ve Mescid-i Aksa saldırı altındayken ve fanatik Yahudilerin baskınları sürerken Filistin Yönetimi’nin işgal rejimiyle müzakere ve asılsız kuruntu peşinde koşmasını eleştiren Er-Reşak, işgal rejiminin ihlallerine verilecek en iyi cevabın direnişe ve cihada sarılmak, bölünmüşlüğe son vermek ve Filistin halkının direnişini güçlendirmek olduğunu söyledi. Er-Reşak, geçmişte müzakerelere bel bağlayanların çıkmaz sokağa sürüklendiğine dikkat çekti.

Hamas lideri, Filistin direnişinin bugün Filistin halkının haklarını geri almaya ve işgal altındaki topraklarını işgalden kurtarmaya muktedir olduğunu ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Haziran 2021 (35) içerik yüklenmiştir.