AsyaHaberlerİranOrtadoğu

Japonya: İran önemli bir konuma sahiptir

Japonya’nın Tahran büyükelçisi Akino Şirota, İran’ın bölgede huzur ve istikrarın sağlanmasında önemli role sahip olduğunu söyledi.

Şirota, İslami şura meclis başkanı Ali Laricani ile yaptığı görüşmede, Japon halk ve yetkililerinde İran ile ilişkilerin gelişmesi için büyük istek bulunduğunu ve özellikle iki ülkenin kültürel alanda birçok ortak değere sahip olduğunu
söyledi.

İslami İran Meclis başkanı Ali Laricani, İran ve Japonya’nın karşılıklı çıkarlar çerçevesinde iyi ilişkilere sahip olduğunu belirterek, iki ülkenin bölgesel ve uluslar arası arenada bu yönde işbirliğini geliştirmelerinin gerektiğini dile getirdi.

Laricani, iki ülkenin geçmişten beri iyi ilişkilere sahip olduğunu kaydederek, iki ülkenin ilişkileri geliştirmek için ciddi potansiyele sahip olduğunu kaydetti ve iki ülke ilişkilerinin her alanda daha da gelişmesini temenni etti.

İki ülke parlamentolarının ilişkilerin gelişmesinde önemli etkisinin olacağını belirten Laricani, İran meclisinin, iki ülke ilişkilerinin güçlenmesine dayalı her türlü girişime destek vereceğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 11 Mayıs 2021 (57) içerik yüklenmiştir.