DünyaHaberlerKuzey Amerika

Joe Biden: Ben bir siyonistim

Siyonist gazetelerden Yediot Aharanot, önümüzdeki hafta işgal rejimini ziyaret etmesi beklenen ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’in Yahudi olmadığı halde “Ben bir Siyonistim” dediğini yazdı.

Biden’in işgal rejimini ziyaret etmesinden büyük memnuniyet duyduğunu belirten Siyonist Başbakan Netanyahu’nun Biden’dan “ülkemizin büyük bir dostu” diye bahsetmesi ise ABD Başkan Yardımcısı’nın siyasi kimliğini yansıtmaya yetiyor.

Siyonist gazete Yediot Aharanot dün (05 Mart Cuma) yayınladığı haberde, ABD Başkan yardımcısı Biden’in önümüzdeki hafta işgal devletiyle Mısır ve Ürdün’de görüşmelerde bulunmak üzere bölgeye geleceğini belirterek, Biden’in ABD Başkanı Obama tarafından özel temsilci olarak gönderildiğini ve görüşmelerde işgal rejimiyle Ramallah yönetimi arasındaki müzakerelerin ve İran’ın nükleer programı konusunun ele alınacağını yazdı.

Şer cephesi Filistin davası ve Filistin halkı için komplo kurarken ve arabulucu olanlar açıkça Siyonist olduklarını ifade ederken, Ramallah yönetiminin müzakereler için bu kadar hevesli olmasını Filistin davasını ve halkını fazla düşündüğüyle açıklamak mümkün görünmüyor. Düşmanın yörüngesinde dönen bir oluşumun düşmanın iradesinin dışında bir irade ortaya koyması hiç de mantıklı değil.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (75) içerik yüklenmiştir.