HaberlerİranOrtadoğu

Kadife devrim planları ecnebilerin işidir

İslam inkılabı rehberi Ayetullah Hamanei’nin Doğu Azerbaycan eyaletindeki temsilcisi Ayetullah Şebesteri, sanıkların itirafları ile seçimlerden önce ve sonraki fitnelerde ecnebilerin eli bulunduğunun kesinlik kazandığını açıkladı.

İmam Mehdi’nin – s – gaybeti sırasında veli-yi fakihe itaat etmenin herkese ve hatta fakihlere farz olduğunu kaydeden Ayetullah Şebesteri, ülkenin tüm genel konularının veli-yi fakihin hükmü ile belirlendiğini kaydetti.

İran milletinin ülkede özgürlük ve güvenliğin varlığını veli-yi fakihin varlığına borçlu olduğunu kaydeden Ayetullah Şebesteri, veli-yi fakih sayesinde son 30 yılda ecnebilerin İran’daki kökünün kurutulduğunu vurguladı.

Son günlerde İran’da seçimlerden sonra çıkan olayların da veli-yi fakih olan Ayetullah Hamanei’nin yerinde müdahalesi ile bertaraf edildiğini hatırlatan Ayetullah Şebesteri, İngiliz büyükelçiliğinde çalışan ve kargaşaların sırasında tutuklanan sanıkların açık itiraflarından, seçimlerden önce ve sonra çıkan fitnelerde ecnebilerin eli bulunduğu ve İslami İran’da sözde kadife devrim yapmak istediklerinin anlaşıldığını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (108) içerik yüklenmiştir.