HaberlerİranOrtadoğu

Kadife eldiven içerisinden ABD’nin çelik eli çıkmıştır

ABD Başkanı’nın göstermelik barışçıl tutumu hakkındaki Rehber İmam Ali Hamaney’in beyanatlarına işaret eden Ayetullah Cenneti, kadife eldiven içersinden ABD’nin çelik eli çıktığını söyledi.

Bugünkü Tahran Cuma namazı, Koruyucular Konseyi Sekreteri Ayetullah Ahmed Cenneti’nin İmamlığı’nda kılındı.

Hutbesinin başında Hz. Zeyneb-i Kübra(s.a)’in doğum yıl dönümü ve ayrıca Ordu Günü dolayısıyla tebriklerini dile getiren Ayetullah Cenneti, sekiz yıl kutsal savaş dönemindeki ordunun hizmetlerini İran milleti hiçbir zaman unutmadığını ve onlara şükranlarını sunduğunu ifade etti.

Hutbeleri devamında Tahran’da düzenlenen silahsızlanma konferansına işaret eden Tahran Cuma Namazı Hatibi, bu konferansın dünyada büyük yankı uyandırdığını söyledi.

Ayetullah Cenneti, nükleer silahı peşinde olduğu şeklinde İran İslam Cumhuriyeti’ne yöneltilen suçlamalara yönelik Tahran’da düzenlenen silahsızlanma konferansı dolayısıyla yıkıcı yanıt verildiğini belirterek, dünyada nükleer suçu işleyen bir tek ülke olan ve silahsızlanmayı iddia eden Amerika’nın İran’ın barışçıl nükleer programına yönelik endişe duyduğuna dikkat çekti.

Hutbesinin devamında Rehber İmam Ali Hamaney’in silahsızlanma konferansına gönderdiği mesaja işaretle, dünyada ilk kez nükleer bomba kullanan ve bundan dolayı nükleer suçlusu ABD’nin ta kendisi olduğunun altını çizerek, nükleer silahların kullanımı haram olduğuna dair Rehber İmam Ali Hamaney’in mesajı büyük yankı uyandırdığını, bu bağlamda ise gelecek yılda İslam dünyasının ulemasının katılmasıyla bir konferans düzenleneceğinin bilgisini verdi.

İran aleyine nükleer silahı kullanacağı şeklindeki ABD’nin tehdidine de temas eden Tahran Cuma Namazı Hatibi, Rehber İmam Ali Hamaney’in buyurduğu gibi kadife eldiven içersinden ABD’nin çelik eli çıktığını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Ocak 2022 (28) içerik yüklenmiştir.