HaberlerİranOrtadoğu

Kadınların sosyalliği politikaya alet edilmemeli!

Cumhurbaşkanı Dr Mahmud Ahmedinejad dün akşamüstü, İslam Konferansı Teşkilatı Üyesi Kadın Bakanları 3. Oturumu’nu düzenleyenleri kabulünde yaptığı konuşmada, böyle bir toplantının düzenlenmesi yolunda verilen emekten dolayı takdir ve teşekkürlerini ifade ederek “Bu oturumun düzenlenmesiyle, ne zaman ve nerede insan ve dünyayla ilgili gerçekler hakkında güzel şeyler sunulduğunda yoğun ilgiyle karşılaşacağı anlaşıldı” dedi.

Dr Ahmedinejad daha sonra “İnsan düşüncesinin değerleri üzerinde durduğumuz vakit ilgiyle karşılaşacağız” vurgulamasında bulundu.

Konuşmasının devamında insanların hemen hemen hepsinde hak sözünü kabul etme hazırlığı bulunduğunu, ancak Şeytanların araya girerek bu yolda engeller oluşturduklarını vurgulayan Cumhurbaşkanı Ahmedinejad daha sonra söz konusu oturumu düzenleyenlere hitaben”Gelin de bu güzel deneyimi başka çeşitli alanlara da taşıyalım” dedi.

Dr Ahmedinejad konuşmasının başka bir bölümünde, kadınların kendi kıymet ve konumlarının bilinciyle sosyal alanlarda bulunmaları gerektiğinin altını çizerek “Kadınlarının sosyal faaliyetlere katılmalarının siyasi ve propaganda oyunlarına vesile olmasına izin verilmemeli” dedi.

Cumhurbaşkanı ayrıca, bu tür oturumların sadece kadın ve aile konusuyla sınırlı kalmaması gerektiği tavsiyesinde bulundu.

Başa dön tuşu
Bugün 08 Şubat 2023 (18) içerik yüklenmiştir.