HaberlerİranOrtadoğu

“Kadir” cruise deniz füzeleri deniz kuvvetlerinin envanterine teslim edildi

28 Kasım Deniz Kuvvetleri Günü” dolaysıla gerçekleşen törende İran Savunma Bakanı General Hüseyin Dehkan ve Ordu Deniz Kuvvetleri Komutanı Tuğamiral Seyyari’nin katıldıkları törende seri üretimi gerçekleşen ve halen devam eden “Kadir” cruise füzeleri İran İslam Cumhuriyeti Deniz Kuvvetleri’nin envanterine teslim edildi.

Törende konuşan İran Savunma Bakanı General Hüseyin Dehkan, savunma bakanlığına bağlı hava-uzay sanayisinin yerli uzman teknik kadrosu tarafından üretilen “Kadir” deniz cruise uzun menzilli füzelerinin özelliklerini anlatarak, söz konusu füze alçak irtifada uçabilen, hedefe yüzde yüz kilitlenen ve elektronik savaşta yüksek seviyede yok etme gücüne sahip olan bir füze olduğuna dikkat çekti.

Konuşmasının bir bölümünde bölgedeki gerginlikler ve sorunlara işaret eden General Dehkan, bölgede ve bölge dışındaki bazı güçler tarafından teröristlere verilen desteğin dünya çapında tehdidin doğmasına yol açtığını belirterek, söz konusu tehditlere karşı caydırı güce sahip olmanın önemini anlattı.

Dehkan, düşmanın her çeşit muhtemel saldırılarına karşın ülke güvenliğini sağlamk adına etkili silahlar ve techizatlarla donatılarak savaşma kabiliyetlerini attırdıklarını vurguladı.

İran İslam Cumhuriyeti Ordusu Tuğamiral Habibullah seyyari de yaptığı konuşmasında, savunma bakanlığınca üretilen ve kendilerine teslim edilen silahlar ve füzelerle savaşma güçlşeri yükselerek, ülke menfaatlerini korumaya yönelik görevlerine devem edeceklerini kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Nisan 2023 (1) içerik yüklenmiştir.