HaberlerİranOrtadoğu

Kadir geceleri hayırlı ameller için büyük bir fırsattır

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad, rahmet ve bereket ayı mübarek Ramazan ayındaki Kadir gecelerine girilmesinin hayırlı ve güzel ameller için bir fırsat olduğunu söyledi.

İran cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad, Kadir gecelerini tebrik ederek, “Kadir geceleri, iyilik ve güzelliğin, insani kemalin gelişmesi için çok iyi bir fırsattır” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad, bakanlar kurulunda yaptığı açıklamasında, yaratana dua ve yakarışın çok değerli olduğunu, insana verilmiş en büyük silah olduğunu hatırlatarak, ” Kadir gecelerinde, gönüllerin birbirine yakınlaşması, birlik ve dayanışma için dua etmek gerekir” dedi.

Kur’an-ı Kerim’in Kadr suresinde de belirtiği gibi mübarek olan ve bin aydan daha hayırlı olan “Kadir gecesi”, Ramazan’ın son on gününde olduğuna dair güçlü rivayetler bulunmaktadır. Bu mübarek günlerde, yaratana el açarak, dua ve niyaz’da bulunmak, özellikle Kur’an-ı kerim’in nazil olduğu bu günlerde, yaratanın emirlerini daha hatırlamak ve insan-i kamil’e doğru yol almak için çok iyi bir fırsat.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Ağustos 2022 (26) içerik yüklenmiştir.