FilistinHaberlerOrtadoğu

Kahire anlaşmasının Filistinliler için son şans olduğunu hatırlatanFetih Mensubu Milletvekilinden “Siyasi Tutuklamalara Son Verin” Çağrısı

Fetih mensubu milletvekili Necat Ebubekir Filistin Yönetimi’ne çağrıda bulunarak Kahire’deki anlaşmaya karşı bir iyi niyet göstergesi olarak Batı Yaka’daki siyasi tutuklamalara son vermesi çağrısında bulunarak, uzlaşı dosyasını başarıya ulaştırmasını, Batı Yaka’da daha geniş özgürlükler sağlamasını istedi.

Basın açıklaması yapan Ebubekir, Filistin uzlaşısını engellemek isteyenlerin işgalcinin ekmeğine yağ sürdüklerini belirterek, Filistinliler için son bir şans olan Kahire anlaşmasının başarısızlığının tehlikeli sonuçlar doğuracağını ifade etti.

Batı Yaka’daki tutuklamaların, derneklerin kapatılmasının, özgürlüklerin kısıtlanmasının kendisini endişelendiğini söyleyen Ebubekir, Filistin Yönetimi’yle ona bağlı güçlerden bu konuda sorumluluk hissetmelerini isteyerek “bölünmeyi geride bıraktık ama henüz barışa başlayamadık” dedi.

12 Ekim’de Kahire’de varılan anlaşmaya rağmen Batı Yaka’da insanlar siyasi görüşleri nedeniyle tutuklanmaya devam ediliyorlar.

Kapalı