FilistinHaberlerOrtadoğu

Kahire’deki konferansa katılan heyetler Gazze’ye davet edildi

Ablukaya Karşı Halk Komitesi Başkanı Cemal El-Hudari, Gazze’nin yeniden imarına destek amacıyla Kahire’de dün başlayan uluslararası konferansa katılanları yeniden imar çalışmalarının temelini atmaları için Gazze’ye davet etti.

Milletvekili El-Hudari, böyle bir ziyaretin Filistin halkı için gerçek anlamda bir destek ifadesi olacağına dikkat çekerek, işgal rejiminin Gazze Şeridi’ne yedi yıldır abluka uyguladığını hatırlattı.

Gazze Şeridi’nin yeniden imarı ve ekonomisinin yeniden canlanması için gerekli miktarda bağışta bulunulmasını ümit ettiğini ifade eden El-Hudari, Gazze’nin yeniden imarı konferansına ve ateşkes, esirler, uzlaşı ve benzeri birçok konudaki görüşmelere ev sahipliği yapan Mısır ile Gazze’nin yeniden imarı konferansına katılan tüm ülkelere teşekkür etti.

Konferansa katılan heyetlerin Gazze’ye yapacağı ziyaretin Gazze Şeridi’nde yeni bir kalkınma dönemini başlatacağını ifade eden El-Hudari, Gazze Şeridi’nin mühendislik ve teknik açıdan yeniden imar çalışmalarına hazır olduğunu ve büyük bir ümitle çalışmaların başlamasını beklediğini söyledi.

Milletvekili El-Hudari, Gazze Şeridi’nin yeniden imarının gerçek kapısının ablukanın kaldırılması olduğunu belirterek, barışa giden en kısa yolun Filistin halkına haklarının verilmesi olduğunu kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Kasım 2023 (12) içerik yüklenmiştir.