HaberlerİranOrtadoğu

Kahrolsun Amerika sloganı Amerika ile ilişki kurma peşinde olanlara cevabımızdır

İran Uzmanlar Meclisi Üyesi Ayetullah Seyyid Ahmed Hatemi “Kahrolsun Amerika sloganı, Amerika ile ilişki kurmak isteyenlere bir cevaptır” dedi.

Şiraz şehrinde konuşan Ayetullah Seyyid Ahmed Hatemi “Düşmanın komplosunu tanıyıp sabretmek, din alimlerinin en göze çarpan özelliklerinden biridir. Amerika ile İngiltere, istikbarın temsilcisidir. Obama, İran halkının kültürünü değiştirmeye çalışsa da ‘Kahrolsun Amerika’ sloganı Amerika ile ilişki kurma peşinde olanlara cevabımızdır” diye belirtti.

Ayetullah Hatemi “35 yıl önce Amerika’yı ‘Büyük Şeytan’ olarak biliyorduk. Bugün Amerika’ya sevdalananlar, Amerika’nın eskiye kıyasla daha çok komplo kurduğunu bilmeliler, çünkü tekfirci gruplar, IŞİD ve Yemen ile Suriye’deki cinayetler Amerika kontrolünde yapılıyor” diye vurguladı.

Nükleer Anlaşma’ya değinen Ayetullah Hatemi “Bu anlaşma yasal sürecinden geçmelidir. Biz sadece Nükleer Mesele’de Amerika ile anlaşmışız, yoksa Amerika ile çok derin ihtilaflarımız bulunuyor. Örneğin Amerika, Hizbullah’ı bir terör örgütü, biz ise onu çok şerefli bir örgüt olarak mazlum halkların destekçisi gibi görüyoruz” diye konuştu.

Uzmanlar Konseyi Üyesi Ayetullah Seyyid Ahmed Hatemi “Bizim sözümüz, İmam Humeyni’nin sözüdür. Biz savaş başlatmayız, ama Amerika bir savaş başlatırsa İran halkı Amerika’nın dişlerini kırar” ifadesini kullandı.

İngiltere Büyükelçiliği’nin yeniden açılmasına da işaret eden Ayetullah Hatemi “İran halkı İngiltere’nin müslümanlar ve İran nezdinde kara bir geçmişe sahip olduğunu bilmeli. İngiltere’nin her daim yaptığı gibi asıl amacı ülkede ihtilaf yaratmaktır. Ancak İnkılap Rehberi ve halkımız, istikbar dünyasının İran’a sızmasına izin vermeyecektir” diye ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.