FilistinHaberlerOrtadoğu

Kalansuva köyünde 2 siyonist polis yaralandı

1948 yılında işgal edilmiş Filistin topraklarındaki Kalansuva köyünde bugün (06 Eylül Pazartesi) Siyonist işgal polislerinin devriye esnasında silahlı saldırıya uğramaları sonucu iki polisin yaralandığı bildirildi. Saldırının arka planı ile ilgili olarak henüz bir açıklama yapılmadı.

Siyonist medya kaynakları ise verdikleri haberde şunları ifade ettiler: “İsrail polisine ait bir devriye aracı Kalansuva ve Tiba köyleri arasında devriye görevini yaparken silahlı saldırıya uğradı. Polis aracının yanından geçen sivil bir araçtan açılan ateş sonucu devriye aracındaki iki polis yaralanırken, saldırganlar olay yerinden hızla uzaklaştılar.”

Kaynaklar devamla, saldırının ardından yaralıların ambulanslarla hastaneye kaldırıldığını, olay mahalline gelen çok sayıda askerin de failleri yakalamak için geniş çaplı aramalar başlattığını ifade ettiler.

Diğer taraftan Siyonist işgal radyosu bugün sabah saatlerinde 1948 yılında işgal edilmiş Filistin topraklarına bir füze düştüğünü belirterek, olayda can kaybının olmadığını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2023 (15) içerik yüklenmiştir.