FilistinHaberlerOrtadoğu

Kalıcı ve adil bir çözüm için direniş şarttır

Filistin Kurtuluş Örgütü Yürütme Kurulu üyesi Faruk Kaddumi, silahı unutanların bölgede kalıcı ve adil bir çözüme ulaşma noktasında ciddi olmayan kişiler olduğunu belirtti.

Kaddumi yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Filistin davası varacağı en kötü noktaya varmıştır zaten. Bunun daha ötesi olmaz. Filistin konusunu ele alanlar büyük bir yanılgı içindedirler. Arap ülkelerinin tutumu Filistin meselesini ciddiye almadıklarını gösteriyor.”

Kaddumi sözlerini şöyle sürdürdü: “Bütün Arap ordularını denedikten sonra Filistin’in özgürlüğünün ancak direnişle olabileceğini düşünüyoruz. Şunu üzülerek belirteyim ki, Ebu Ammar vefat ettikten sonra insanlar susmaya başladı. Batı Yaka Yahudi yerleşim birimleriyle doldurulurken, Kudüs şehri de Yahudileştirilmek üzeredir.”

Faruk Kaddumi FKÖ’nün önemli liderlerindendir. Arafat’ın öldürülmesinde Abbas’ın da yer aldığına dair elinde belgeler olduğunu duyurması üzerine Ramallah yönetimi ile arası açıldı. Kaddumi direnişi destekliyor ve direnişin etrafında kenetlenmek gerektiğini ifade ediyor.

Başa dön tuşu
Bugün 10 Mayıs 2021 (1) içerik yüklenmiştir.