FilistinHaberlerOrtadoğu

Kalkiliya’da ve Tulkerem’in batısındaki çatışmalarda yaralananlar oldu

Dün (2 Aralık Çarşamba) akşam saatlerinde Batı Yaka’nın kuzeyindeki Kalkiliya’da ve Tulkerem’in batısında meydana gelen çatışmalarda Filistinlilerden on kişinin atılan mermilerle yaralandığı, on kişinin de atılan gaz bombalarından etkilenerek boğulma tehlikesi geçirdiği haber verildi. Çatışmaların Kalkiliya şehrinin En-Nakkar mahallesinde ve Tulkerem’in batısındaki Firavun beldesinde meydana geldiği bildirildi.

Hastane kaynaklarının verdiği bilgilere göre çatışmalarda on Filistinli işgal güçlerinin attığı mermilerle çeşitli şekillerde yaralanırken, on kişi de atılan gaz bombalarından etkilenerek boğulma tehlikesi yaşadı. Bunlardan bazılarının çevredeki hastanelere kaldırıldığı ifade edildi.

Kaynaklara göre, Kalkiliya’da çatışmalar başlamadan önce işgal güçleri çevreye ateş ederek ve gaz bombaları atarak baskınlar düzenlediler.

Tulkerem’in batısında yer alan Firavun beldesine de akşam saatlerinde girerek bütün girişleri kapattılar. Bunun üzerine Filistinli gençler işgal güçlerini taşladılar.

Kaynaklara göre işgal güçleri bu beldeye birkaç gün önce de bir baskın düzenlemiş ve uzun süre giriş ve çıkışları engellemişlerdi.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Aralık 2023 (68) içerik yüklenmiştir.