HaberlerİranOrtadoğu

Kalkınma treni hızla hareket etmektedir

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, terörle mücadele iddiasında bulunanlar bu olguyla gerçekten mücadele etmek istiyorlarsa İran gibi davranmaları gerektiğini, İran’ın bir kişinin burnu bile kanamadan bir teröristi yakaladığını belirtti.

Güney Horasan ziyaretinin ikinci gününde kentin ileri gelenleriyle görüşen Ahmedinejad “İran,detaylı ve net bir planlamayla bir teröristi yakaladı. Teröristler, yakalanacaklarını iyi bilmeliler” dedi.

Onların terörle mücadele etmek istediklerini açıkladığını vurgulayan cumhurbaşkanı, bu sözlerin yalan olduğunu bildiklerini belirtti.

Dünyada kimin terörün kurucusu olduğu sorusunu gündeme getiren Ahmedinejad terörle mücadele iddiasında bulunanlara hitaben yaptığı açıklamada, “terörist yakalamak istiyorsanız o zaman niçin Rigi’ye pasaport hazırladınız?” dedi.

Konuşmasının devamında Ahmedinejad şunları söyledi: “zenginleştirme teknolojisine sahip olmamamız için Batı’nın bize atom bombası vermeye bile hazır olduğuna inanıyorum.”

Emperyalizmin İran milletinin kendine güveni olduğu için çok sinirlendiğini vurgulayan cumhurbaşkanı “üç dört yıl içinde onlar zenginleştirmeyi bırakmamızın karşılığında bize istediğimiz santrali vereceklerine dair mesajlar gönderdiler. Emperyalizm, İran milletinin treni harekete geçtiğinde ilk durağın zenginleşme olduğunu ve beş yıl içinde de herkesten önde olacağını biliyorlardı. Emperyalist güçler, İran milletinin hegemonya istilasının zincirini kırdığında diğer milletlerin de yolunu bulacağını biliyorlar. Karşı tarafa önerimizin süresi olduğunu, sonsuza kadar kendilerini bekleyeceğimizi söyledik ancak aynı zamanda da yolun açık olduğunu ve işbirliği içinde olabileceğimizi de ilettik ” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.