FilistinHaberlerOrtadoğu

Kan dökülürken diyalog imkansız

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın genç liderlerinden ve Filistin Parlamentosu’ndaki Islah ve Değişim Grubu üyesi milletvekili Müşir El-Mısri, direnişçilere ve Filistin halkına yönelik baskı ve ihlaller sürerken ve kan dökme devam ederken diyaloğun mümkün olmadığını söyledi.

Mısri, Filistinli grupları Heysem Amr’ın Abbas’a bağlı milis güçlerinin zindanlarında işkenceyle şehit edilmesi karşısında tavırlarını belirlemeye davet etti.

Hamas milletvekili, bugün (15 Haziran Pazartesi) yaptığı açıklamada, “Abbas’a bağlı birimlerin işlediği bu cinayet, Fetih Hareketi’nin diyalog istemediğini gösteriyor” dedi.

Mısri, Fetih Hareketi’nin diyalog komisyonlarını El-Halil’de Abbas’ın zindanlarında işlediği cinayetleri perdelemek için kullandığını söyledi.

“Sağlık görevlisi Heysem Amr’ın idamı birinci derecede gayri ahlaki ve ulusal bir cinayettir” şeklinde konuşan Mısri, “Daima vatanseverlikten bahseden gruplar bu cinayet karşısında neredeler?” diye sordu.

Hamas lideri son olarak şöyle dedi: “Bu çirkin cinayet cezasız kalmamalı. Bu gibi cinayetlere sessiz kalmaya devam etmek, Abbas ve Feyyad milislerinin cinayetlerine devam etmesini sağlayacaktır. Bu nedenle vatansever her insanın tavrını ortaya koyması gerekmektedir.”

Başa dön tuşu
Bugün 17 Mayıs 2021 (45) içerik yüklenmiştir.