DünyaHaberlerKuzey Amerika

Kanada’da 1-13 Mart siyonist İsrail’i protesto günleri

Kanada Üniversitelerinde 1-13 Mart tarihleri arasında, siyonist İsrail protesto edilecek.

Bu yıl 6’ncısı düzenlenecek siyonist İsrail’in Filistin’deki uygulamalarının protesto edileceği Uluslararası İsrail Irk Ayrımcılığı Haftası bugün başlıyor.

Hafta etkinlikleri kapsamında kullanılmak üzere hazırlanan afişler, Kanada’nın önde gelen üniversitelerinde asıldı.

Kanada’nın Toronto, York, Carleton, Ryerson, Ottawa, McMaster, Montreal ve Edmonton Üniversitelerinde 1-13 Mart tarihleri arasında, siyonist İsrail’in Filistin’de uyguladığı zulüm protesto edilecek.

siyonist İsrail Irk Ayrımcılığına Karşı Koalisyon isimli grup tarafından organize edilen hafta kapsamında bu yıl, dünyanın 40’ı aşkın şehrindeki üniversitelerde değişik etkinlikler yapılacak.

Etkinlikler kapsamında film gösterimi ve fotoğraf sergisi ile işgalci İsrail’in Filistin’de uyguladığı ayrımcılığın ele alınacağı konferanslar düzenlenecek. Uluslararası 6. İsrail Ayrımcılığı Haftası’na Kanada’nın yanı sıra Danimarka, Güney Afrika, İspanya ve İngiltere’den üniversite öğrenci grupları katılıyor.

Geçen yıl düzenlenen etkinliklerde, karşıt grup öğrenciler arasında tartışma ve kavgalar yaşanmış, Toronto’daki York Üniversitesi öğrencileri değişik cezalar almışlardı.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (9) içerik yüklenmiştir.