FilistinHaberlerOrtadoğu

Kapıların kapatılması, duvarların örülmesi idam emridir

Milletvekili Muna Mansur, Siyonist işgal yönetiminin Gazze’nin doğu tarafına düşen sınır kapısı Nahil Uz’u tamamıyla kapatmasını şiddetle kınadığını belirterek, işgalcilerin Gazze kuşatmasını daha da ağırlaştırmak için kapıyı kapattıklarını ifade etti.

Milletvekili Mansur bugün (04 Ocak Pazartesi) yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “Siyonist işgal devleti Gazze üzerindeki kuşatmayı daha da ağırlaştırmak için her gün yeni uygulamalarla karşımıza çıkıyor. Nahil Uz sınır kapısının kapatılması bu zalim ambargoyu daha da ağırlaştırmanın halkalarından biridir.”

Mansur, Siyonistlerin Mısır’ın Gazze sınırına çelik duvar örmesine paralel olarak bu kararı almalarının, Gazze’deki insanların yaşadığı sıkıntılara sıkıntı katmak, onları tamamıyla dünyadan koparmak ve Gazze’yi kapalı sınır kapılarıyla çelik duvarla kuşatılmış büyük bir hapishaneye dönüştürmek amacı taşıdığını söyledi.

Bu uygulamaların Gazze halkının idam kararından başka bir anlam taşımadığını belirten Mansur, uluslararası insan hakları örgütlerinden Filistin halkının iradesini kıramayan ve hiçbir zaman da kıramayacak olan kuşatmanın kaldırılması için çaba göstermelerini istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 23 Eylül 2021 (13) içerik yüklenmiştir.