HaberlerİranOrtadoğu

Kara-Hava-Deniz kuvvetleri tatbikata katıldı

Fars Körfezinde devam etmekte olan “Yüce Peygamber-saa-5” tatbikatı yeni bir aşamaya geçerken Sipahiler Ordusunun Deniz, Kara ve Hava Savunma güçleri ortak bir tatbikat başlattılar.

Fars Körfezi ve Hürmüz boğazında devam etmekte olan “Yüce Peygamber-saa-5” tatbikatı bugün sabah yeni bir aşamaya geçerken, tatbikatın başından bu yana ilk defa olarak gerçek bir filo, Sipahiler Ordusu Çevik Kuvvetleri tarafından imha edildi.

Tatbikatın 2. gününde elektronik savaşı birlikleri de bulunurken, maharetli dalgıçlar operasyonu, denize mayın yerleştirme operasyonu ve pilotsuz uçakların keşif uçuşları gibi operasyonlar gerçekleştirildi.

Dün akşamüstü ayrıca Sipahiler Ordusu Kara Kuvvetler güçlerinin 2 gün sürecek olan kara-su tatbikatının esas aşaması başlatıldı. Bu aşamada, yeni savaş taktikleri, Kara Kuvvetlere teslim edilen yeni silah ve teçhizat ve daha önce eğitimi verilen hususların pratikteki başarı düzeyleri denenmekte.

Bugün sabah “Ya Fatıma” parolasıyla başlayan tatbikatta Sipahiler Ordusunun Deniz, Kara ve Hava Savunma güçlerinin karışık olarak gerçekleştirilen çok hacimli, yoğun ve çeşitlerle dolu operasyonlar hala devam etmekte.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Aralık 2022 (10) içerik yüklenmiştir.