FilistinHaberlerOrtadoğu

Karadavi’den Mescid-i Aksa çağrısı

Dünya Müslüman Âlimler Birliği Başkanı Allame Yusuf Karadavi, İslam ümmetinden önümüzdeki Cuma gününü Mescidi Aksa’ya yardım ve onu ciddi olarak tehdit eden Siyonistlerin kirli planlarını bozma günü olarak ilan etmelerini istedi.

Mısır’ın başkenti Kahire’deki Gazeteciler Sendikası’nda 300’den fazla seçkin gazeteci, yazar ve önemli şahsiyetin katıldığı basın toplantısında konuşan Şeyh Karadavi şöyle dedi: “Siyonist gaspçıların Mescidi Aksa’yı tehdit etmelerinin zirveye ulaşmasının ardından önümüzdeki Cuma günü ‘Mescidi Aksa’ya Destek Günü’ ilan edildi. Bu tehditler Müslümanların Aksa’ya yardım etmelerini zorunlu kılıyor.”

Dün (4 Ekim Pazar) işgal polisiyle işgal askerlerin himayesinde Mescidi Aksa’yı basmaya kalkışan gaspçı Yahudiler Filistinli Müslümanların onurlu direnişiyle karşılaşmış ve planları suya düşmüştü. Başarısız kalan Siyonistler bu kez bir milyon gaspçıyla Mescidi Aksa’yı yeniden basmak istediklerini duyurmuştu. Siyonistlerin bu tehditlerini ciddiye alan Filistin halkı Mescidi Aksa’da nöbet tutmaya ve onu gaspçılardan korumak için etrafında etten duvar örmeye başladı ve dünya Müslümanlarına seslenerek iş işten geçmeden Mescidi Aksa’ya sahip çıkmalarını istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.