FilistinHaberlerOrtadoğu

Karara bölgesinde siyonistlerle çatışma çıktı

Siyonist işgal ordusuna bağlı bir birliğin bugün (20 Şubat Cumartesi) sabah erken saatlerde Gazze’nin güneyinde bulunan Han Yunus şehrinin el-Karara bölgesine yoğun ateş altında girdiği ve işgal askerlerinin etrafa gelişi güzel ateş açması sonucu iki Filistinli vatandaşın yaralandığı bildirildi.

Mahalli kaynaklarla hastane kaynakları olayla ilgili olarak şu bilgiyi verdi: “Siyonist işgal ordusuna bağlı bir birlik bugün sabah erken saatlerde Han Yunus’un el-Karara kasabasının doğu tarafından 300 metre kadar içeri girdi. İşgal birliğinin etrafa gelişi güzel ve yoğun bir şekilde ateş açması sonucu iki Filistinli vatandaş yaralandı. Yaralananlar hastaneye kaldırılırken, başka yaralıların olup olmadığı konusunda ise henüz elimize bir bilgi ulaşmadı”.

Direniş mücahitlerinin bölgeye giren işgal birliğine karşı koyduğunu, bunun üzerine işgal ordusuna hava desteği geldiğini belirten kaynaklar, yardıma gelen işgal uçaklarının da bölgeyi otomatik silahlarla taradığını ve çatışma sesinin çok uzaklardan duyulduğunu ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Kasım 2022 (18) içerik yüklenmiştir.