FilistinHaberlerOrtadoğu

Kargaşa çıkarmak isteyen şebekeler çökertildi

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, İçişleri Bakanlığı’na bağlı güvenlik güçlerinin Ramallah takımıyla işgal devleti adına casusluk yapan birçok hücreyi etkisiz hale getirdiğini söyledi.

Başbakan Heniyye, Gazze’deki hükümet yetkilileriyle Hamas’a mensup liderlere karşı eylemlerde bulunmak ve Gazze’de anarşi, kargaşa ve kaos yaratmak isteyen Fetih’e bağlı grupların olduğuna dikkat çekti.

Gazze’nin kuzeyindeki Şeyh Rıdvan Camii’nde Kur’an ezberleyenler için düzenlenen törene katılan Başbakan İsmail Heniyye, bu satılmış hücrelerin Gazze’deki güvenliği bozmayı ve kargaşa çıkarmayı planladığını belirtti.

Kahire’nin gözcülük ettiği diyalog görüşmelerine de değinen Heniyye, iç barış konusunda bazı yeni açılımlarıyla yedinci tur görüşmelerin başarılı geçmesini umut ettiğini ifade etti.

Bilindiği gibi görüşmelere katılan tarafların son görüşmede bir anlaşmaya varamamaları üzerine görüşmeler bu ayın sonuna ertelenmişti. Fakat Kahire sürpriz bir kararla Filistin içi diyalog görüşmelerinin bu ayın on beşine aldığını taraflara duyurdu.

Başa dön tuşu
Bugün 11 Mayıs 2021 (57) içerik yüklenmiştir.