HaberlerİranOrtadoğu

Kargaşa olaylarına katılım oranı çok azdır

Güvenlik Güçleri Komutanı General İsmail Ahmedimukaddem, “Çocuk ve Gençlere Adalet düzeni ve Polisin yeri” adlı seminerin kulisinde muhabirlerle sohbet ederken, dine dayalı toplumlarda sosyal ziyanlar ve suç işleme oranının diğer ülkelere göre düşük seviyelerde olduğunu kaydederek “Mesela bizde uyuşturucu bağımlısı olan öğrencilere ilişkin yıllık istatistik kayda değer bir düzeyde değil” diye konuştu.

General Ahmedimukaddem daha sonra muhabirimizin dün yurt dışındaki İnkılâp karşıtı grupların kışkırtmalarıyla Tahran’da huzursuzluk yaratılmaya çalışıldı, fakat güvenlik güçlerin zamanında müdahaleleri ve protestocuların sayılarının az olması sebebiyle kamu mallarının zarar görmediği şeklindeki bir hatırlatması üzerine “Huzursuzluk ve kargaşa yaratma ateşi git gide sönmekte ve bu mesele zaman akışıyla çözülecektir. Tabi bu bir gerçektir ki, kargaşa olaylarına neden olan potansiyel azalmış; Hatta protestocuların toplandıkları mekânlar ve muhalefet gösterme miktarı da azaldı” karşılığını verdi.

General Ahmedimukaddem daha sonra “Ama her şeye rağmen polis kendi görevini yapıyor ve yasa dışı her tür gösteriye karşı gereken tavrı gösterecektir” diye ilave etti.

Başa dön tuşu
Bugün 10 Mayıs 2021 (1) içerik yüklenmiştir.