HaberlerİranOrtadoğu

Kargaşacılara artık müsamaha gösterilmeyecek

İran Güvenlik Güçleri Komutan Vekili General Radan “Yasa dışı gösteri düzenleyenlere yeteri kadar mühlet tanındı. Bundan sonra Polis gerekeni yapacak ve fitnecilere karşı tavrını sergileyecek” diye vurguladı.

Güvenlik Güçleri Komutan Vekili General Ahmed Rıza Radan dün Tahran’da “Kaçakçılıkla Mücadele” başlığı altında düzenlenen bir seminerde konuşurken, son kargaşa ve fitne olaylarına da değinerek “Bugüne kadar yasa dışı yürüyüş ve gösteriler düzenleyenlere yeteri kadar fırsat tanındı. Fakat Aşura günü fitne olaylarından sonra artık polis hiçbir şekilde müsamaha göstermeyecek ve kargaşacılar karşısında gerekeni yaparak tavrını ortaya koyacaktır” dedi.

General Radan konuşmasının devamında, son 8 ay içerisinde gösterilerin katmanlarını birbirinden ayırmayı başardıklarını ifade ederken “Tabi kargaşacılar, halk kalabalığına karışmaya çalışıyorlar. Dolaysıyla bizim halktan ricamız, bu durumlarda kargaşacıdan uzak durmasıdır. Çünkü polis artık bunlara karşı hiçbir şekilde müsamahakâr davranmayacaktır” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Mayıs 2021 (42) içerik yüklenmiştir.