HaberlerİranOrtadoğu

Kargaşacılardan üçü idama mahkum edildi

Onuncu dönem cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra çıkan olaylara karıştıkları tespit edilen biri münafıklar terör örgütü üyesi ve ikisi İran kraliyet derneği üyesi, toplam üç kişinin idam cezasına çarptırıldığı açıklandı.

Tahran adliyesi başkanı Alirıza Avayi, onuncu dönem cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra çıkan olaylara karışan üç kişinin idam cezasına çarptırıldığını açıkladı.

Tahran adliyesi başkanı Alirıza Avayi, söz konusu üç kişinin idam cezasını, olaylara karışan ancak İran İslam cumhuriyeti nimazına karşı düşmanlık güdmeyen ve olaylara karşıma amaçları farklı olanlara verilen ceza ile karıştırmamak gerektiğini vurguladı.

Avayi, bazı gençlerin özel kaygılar ve nizama olan sevgileri yüzünden gösterilere karşıtıklarını, bu tür insanların inkılap karşıtı olmadığını ve onları münafıklar ve inkılap karşıtları ile aynı kefeye koymamamak gerektiğini, söz konusu üç idam mahkumunun seçimlerden sonra olaylar çıkmasaydı bile İran İslam cumhuriyeti nizamına karşı yıkıcı eylemlerde bulunacaklarını kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 08 Mayıs 2021 (21) içerik yüklenmiştir.