HaberlerİranOrtadoğu

Kargaşacıların 4.duruşması bugün yapılıyor

12 Haziran’da yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra çıkan olaylara karışan kişilerin yargılanmasına devam edildi.
Sanık avukatlarından Ferzad Erdalan duruşmanın sanıkların kendilerini savunmaları için mahkemenin geniş bir zaman verdiğini hatırlatarak, sanıklardan Taçbahş’ın bir saatten fazla kendini savunma imkanı bulduğunu hakimlerin, savunmayı büyük bir sabırla da dinlediğini söyledi.
Sanıklardan Abdullah Ramazanzade ise, 4. duruşmasında, kendisine yöneltilen suçlamalarla ilgili olarak, “ben reformcuyum ve 12 yıldır benim görüşlerim ve tavırlarım biliniyor. Yasa dışı her işe ve her çalışmaya karşı oldum ve karşıyım. Bu gösteriler de yasa dışı toplantılardan biridir” dedi.
Ramazanzade açıklamasında, seçimlere hile karıştırıldığı şeklindeki iddialara işaretle de “hakın seçimlere katılımının fazla olması halinde, seçimlerde hile karışması mümkün değildir” dedi.
Sanıklardan, Muhsin Safai Farhani de, seçim sonrası yaşanan olaylara ilişkin olarak, “Cumhurbaşkanı Ahmedinejad başkanlığındaki 9. hükümetin, adalet hisse senetleri dağıtması, 1 milyon aileye toprak vermesi, köylere kredi vermesi gibi uygulamalarıyla, seçimlerde büyük bir oy farkıyla önde olması bekleniyordu” diye konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Mayıs 2021 (52) içerik yüklenmiştir.