HaberlerİranOrtadoğu

Kargaşalar Rehber’in dirayetiyle etkisiz hale getirildi

Ayetullah Seyyid Ahmed Hatemi, 10. Cumhurbaşkanları seçimleri sonrası yaratılan kargaşanın kadife devrim olduğunu söyledi.

Ayetullah Seyyid Ahmed Hatemi, halka hitaben yaptığı konuşmada, meydana gelen son olayarda İran’da cereyan eden kadife devrimini ABD daha önce Gürcistan gibi ülkelerde yönettiğini ve ondan da başarılı olduğunu ifade ederken, bu devrimin İslam Devrimi Lideri Ayetulllah Hamanei’nin sağduyusu ve dirayetiyle etkisiz hale getirildiğini söyledi.

Tahran Cuma namazın geçici İmamı Ayetullah Seyydi Ahmed Hatemi, İran’daki kadife devriminde cereyan eden eylemleri söyle sıraladrı:”Halkın oylarını itibarsız etmek, düzene karşı halkın güvenini sarsmak, ‘diktatöre ölüm’ sloganı atmak, Anayasa Koruyucular Konseyi gibi yasal Kurumların itibarını zedelemek.”
Ayetullah Hatemi, kadife devriminin omurgasını teşkil eden seçimlerde usulsüzlük yapıldığı söylentisi ve seçimlerin iptalı söylemleri İslam Devrimi Lideri’nin dik duruşuyla etkisiz hale getirildiğinin altını çizdi.

Ayetullah Hatemi, İslami Devrimi Lideri tarafından cumhurbaşkanının “tenfiz” merasimi yaıldığı halde fitneler hala devam ettiğini, devlet meşruiyeti adı altında da yeni bir fitne ortaya atıldığını kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 11 Mayıs 2021 (57) içerik yüklenmiştir.