HaberlerIrakİranOrtadoğuSuriye

Kasım Süleymani, Hubregan Meclisi’ne Irak ve Suriye konusunda rapor sundu

İran Devrim Muhafızlarına bağlı Kudüs Ordusu komutanı tümgeneral Kasım Süleymani, Irak ve Suriye konusunda Hubregan Rehberlik Meclisi üyelerine rapor sundu.

Fars haber ajansına göre, Süleymani, Hubregan Rehberlik Meclisi’nin 18. Konferansında, Amerika’nın bölge ülkeleriyle ilişkilerinin ortak noktasının İsrail olduğunu belirterek, Amerika’nın bütün stratejilerinin İslam inkılabının bereketi sayesinde yenilgiye uğradığını söyledi.

Tümgeneral Süleymani, ayrıca IŞİD’i, Amerika’nın ürünü olarak nitelerken, Amerika tarafından böyle bir terör örgütünün oluşturulmasının hedeflerine temasla, Müslümanların IŞİD üzerinden Amerika’nın bölgedeki hedeflerini dikkatle değerlendirmeleri gerektiğini söyledi.

Arabistan’ın Yemen’e yönelik saldırıların da tehlikeli niteleyen Tümgeneral Süleymani, Suudi Arabistan’ın Yemen Ensarullah halk hareketinin iktidara ulaşmasından kaygılı olduğunu belirterek, Arabistan’ın savaşı Yemen halkına dayattığını söyledi.

Süleymani’nin konuşmasında üzerinde durduğu önemli nokta ise Amerikan imparatorluğunun oluşturulması doğrultusundaki siyasetlerin de yenilgiye uğratılması oldu.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.