İslami Davet

Kasımi: İmam Musa Sadr dosyasının takibi İran açısından büyük önem taşıyor

27 Şubat 2017 18:58

İran Dışişleri bakanlığı sözcüsü, İmam Musa Sadr ve beraberindekilerle ilgili dosyanın İran açısından önemini hatırlatarak, bu dosyanın İran’ın takip ettiği öncelikli konular arasında yer aldığını bildirdi.

İRNA’nın bildirdiğine göre dün Tahran’da İmam Musa Sadr’ın kızı Hura Sadr ile görüşen dışişleri bakanlığı sözcüsü Behram Kasımi, İran ve Lübnan’ın İmam Musa Sadr’ın özgürlüğüne kavuşması şartlarının oluşmasını temenni etti.

İmam Musa Sadr’ın kızı Hura Sadr da bu görüşmede bölgesel krizler ve zamanın geçmesinin İmam Musa Sadr dosyasının bölge yönetimlerinin gündemindeki önceliğini yitirmesine sebep olduğunu, Libya yetkililerinin şimdiye kadar İmam Musa Sadr’ın vefat veya şehadetini gösteren hiç bir belge sunmadıklarını söyledi.

Lübnan Dini Yüksek Meclisi ve Lübnan Amel hareketinin kurucusu İmam Musa Sadr iki kişi ile birlikte 1978 yılında Libya’nın mütefevva lideri Muammer Kaddafi’nin daveti üzerine bu ülkeye gitmiş, ancak o tarihten sonra bir daha kendisinden ve beraberindekilerden hiç bir haber alınmamıştır.

Kasımi: İmam Musa Sadr dosyasının takibi İran açısından büyük önem taşıyor Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık