HaberlerİranOrtadoğu

Kasımi: İran halkı için ABD hükümetinin uygulamadaki politikalar önemlidir

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Behram Kasımi, ABD’nin bölgesel politikalarının ciddi şekilde gözden geçirmesi gereğini vurguladı ve ‘’İran ve halkı için önemli olan ABD’nin gelecek hükümetinin uygulamadaki politikalarıdır’’ dedi.

Kasımi, ABD Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili, ‘’İran halkı ve İran İslam Cumhuriyeti geçen on yıllardaki ABD’nin geçmiş tutum ve politikalarından acı ve hoş olmayan tecrübelere sahipler’’ dedi.

Kasımi, ‘’İran ve halkının değerlendirmeleri için önemli, itina edilir ve kriter olabilecek husus seçim propaganda zamanındaki söylemler ve tutumlardan daha fazla önem taşıyabilecek ABD gelecek hükümetinin uygulamaları olacaktır’’ dedi.

Kasımi, ABD geçmiş hükümetlerinin politikaları ve bölge ülkelerindeki müdahalelerinin şiddet, radikalizm ve bölge Müslüman halkının duygularının depreşmesine sebep olduğunu söyledi.

Kasımi, ‘’Stratejik Ortadoğu, Fars Körfezi, Adan Körfezi, Kızıl Deniz bölgelerindeki kaygan zemin ve istikrarsızlıklar, terörizmin, radikalizmin ve İran’ın mücadelede ön cephede yer aldığı IŞİD gibi terörist gurupların varlığı ABD’nin bölgesel politikalarında ciddi gözden geçirmeyi gerektirmektedir’’ dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Şubat 2024 (16) içerik yüklenmiştir.