HaberlerİranOrtadoğu

Kasımi: Kanada meclisinin girişimi, stratejik bir hatadır

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Behram Kasım, Kanada Meclisinde İran ile ilişkilerin sınırlandırılması ve İran’ın askeri kurumları aleyhindeki bazı iddiaların gündeme getirilmesini mahkum etti.

İran, Kanada Meclisinin İran aleyhindeki kararını mahkum etti.

Kasımi yaptığı açıklamada Kanada meclisinin bu yapıcı olmayan uygulamasını eleştirerek, ‘’Bu tasarı kanunlaşana kadar başka aşamalardan geçmelidir fakat kanunlaştığı takdirde tahrip edici etkileri olan stratejik bir hata olacaktır’’ dedi.

Kasımi, ‘’Bu tasarının gündeme gelmesi Kanadalı kanun koyucuların İran’ın terörizm karşısındaki mantıklı ve açık tutumu ile ilgili ne kadar az şey bildiklerinin göstergesidir’’ dedi.

Kasımi, ‘’İran halkı yabancı güçler tarafından desteklenen terörizmin kurbanlarındandır ve kendi ahlaki ve kültürel ilkelerinden dolayı bölge ve dünya’daki terörizmin artmasına paralel olarak bununla mücadelenin öncüsü olmakta ve olacaktır ve dünya kamuoyu İran’ın terörizme destek verdiği temelsiz iddiaları hiçbir zaman kabullenmeyecektir’’ dedi.

Kasım, temelsiz ve ölçüsü bu kabil tasarıların sonuçları ile ilgili ikazda bulunarak, Kanada hükümetinin İran’ın açık siyasetlerini ve bölgenin ve dünya’nın tehlikeli şartlarını algılayarak bu tasarının nihaileşmesini önlemek yönünde adım atması temennisinde bulundu.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2022 (18) içerik yüklenmiştir.