HaberlerİranOrtadoğu

Kasımi: Suudi koalisyonun İran’a yönelik suçlamaları sorumsuz ve yersizdir

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Kasımi; Suudi Koalisyonun İran’a yönelik suçlamalarını reddederek, bu ithamları yersiz, sorumsuz, yıkıcı ve kışkırtıcı olarak niteledi.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi; Suudi Arabistan’ın liderliğindeki koalisyonun İran İslam Cumhuriyeti’ne karşı Yemen ile ilgili suçlamalarını reddederek, bu suçlamaları, yıkıcı ve kışkırtıcı olarak niteledi.

Suudilerin Yemen halkına yönelik yıllardır süren savaş suçları ve saldırılarına işaret eden Kasımi; Yemenliler’in verdiği yanıtı, bağımsız bir girişim olarak niteledi, bunun nedenini başkalarında değil, Suudilerin saldırılarında aramaları gerektiğini vurguladı.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, sözlerine şöyle devam etti: Uzun süreli askeri saldırıları sonucu kötü amaçlarına ulaşamayan Suudiler, psikolojik bir operasyon kapsamında tamamen mesnetsiz ve yalan ithamlarda bulunarak yenilgiyle karşılaşan ittifaklarını daha zor bir durumda bırakmak üzereler. Bizim onlara verebileceğimiz şefkatli tavsiyemiz bu gereksiz ithamları bir kenara bırakarak, savunmasız Yemen halkına karşı yaptıkları saldırıları bir an önce durdurup bu ülkede barışın yerleşmesi için gereken zemini hazırlamalarıdır.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Haziran 2021 (34) içerik yüklenmiştir.