HaberlerİranOrtadoğu

Kasımi “Tebriz 2018” etkinliğin gerçekleşmesi zaruretini vurguladı

İran İslam cumhuriyeti dışişleri bakanlığı sözcüsü “Tebriz 2018” etkinliğin gerçekleşmesi için ulusal güce ihtiyaç olduğunu, böylece Tebrizli bölge ve dünya çapında daha fazla tanıtılabileceğini söyledi.

Dışişleri bakanlığı sözcüsü Behram Kasımi Tebriz büyük şehir belediye başkanı ile yaptığı görüşmede, Tebriz kentinin İran tarihinin tüm kesitlerinde yer aldığını, İran’ın siyasi, sosyal ve kültürel konularında her zaman öncü olduğunu söyledi.

Tebriz’e ziyaretinden hedefinin dışişleri bakanlığının “Tebriz 2018” yürütme konseyindeki rolünü ve meydan gelişmelerini incelemek olduğunu belirten Kasımi, dışişleri bakanlığı ve büyükelçiliklerin tam kapasite ile “Tebriz 2018” turizm projesinin hizmetinde olabileceğini söyledi.

Kasımi dışişleri bakanlıının “Tebriz 2018 etkinliğine destek alanlarına işaretle, bakanlığın programlarda, fuarlar ve dünyanın muteber olaylarında aktif katılımı olduğunu, turizm ve elçilik grupları ile işbirliği sayesinde Tebriz kentinin turizm kapasiteleri ve kültürel ve sanatsal olanaklarını en iyi şekilde sunabileceğini belirtti.

İran’ın kuzey batı bölgesinde bulunan ve 2018 yılı islami ülkeleri turizm başkenti seçilen Tebriz kenti bir çok doğal ve tarihi cazibeleri, el sanatları ve müziği ile dünyanın seçkin kentlerindendir.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.