HaberlerİranOrtadoğu

Kasımi: Trump’ın Fırsatçı İddiaları İran Halkı İçin Hiçbir Değeri Yok

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi; Amerika yetkililerinin İran’ın iç işlerine müdahaleci açıklamalarına tepki gösterdi.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi; Amerika yetkililerinin değersiz, temelsiz ve geçersiz sözlerini kınayarak, İran halkının kesinlikle Trump’ın Filistin, Yemen ve Bahreyn halkının haklarını ihlal etmekteki aktif katılımını, ABD Başkanı’nın İran vatandaşlarına bu ülke topraklarına seyahat yasağı ve çok sayıda İran vatandaşını temelsiz suçlamalarla tutuklaması gibi husumetlerini unutmadığını belirtti.

Kasımi, İran halkının son günlerde İran’ın bazı kentlerinde düzenlenen bazı eylemlere ikiyüzlü ve fırsatçı desteğinin ABD yönetiminin hile ve ikiyüzlülüğünden başka bir şey olarak görmediklerini kaydetti.

İran İslam Cumhuriyeti’nin halkın medeni taleplerine yasal destek için demokratik yapılar öngördüğünü hatırlatarak, İran halkının ülkenin güvenlik ve kalkınmasının en büyük hamisi olduğunu vurguladı.

ABD’nin yaklaşık 70 yıldır İran’ın içişlerine müdahalede bulunduğunu hatırlatan Dışişleri Sözcüsü, Amerika yetkililerinin büyük ve bilinçli İran halkı için acıyacak durum ve konumda olmadıklarını vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.