FilistinHaberlerOrtadoğu

Kassam direniş sancağını taşımayı sürdürecek

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde yapığı açıklamada Siyonistlerin Gazze’ye yapacağı olası bir saldırıya karşı hazırlıklı olduklarını söyledi.

Ebu Ubeyde bugün (02 Ocak Cumartesi) yaptığı açıklamada, Siyonistlerin Gazze’ye yeni bir savaş açmakla tehdit etmelerinin Kassam arasında bir tedirginliğe neden olmadığını belirtti.

Kassam sözcüsü sözlerini şöyle sürdürdü: “İşgal yönetimi Filistin halkına karşı psikolojik savaş sürdürmeyi kendine adet edinmiştir. Son savaşta bu metodun yanlış olduğu ve bir anlam ifade etmediği zaten ortaya çıktı”.

Ebu Ubeyde ayrıca şöyle dedi: “İşgal rejimi Filistin direnişine karşı belli bir hedefi gerçekleştirmekten acizdir. Siyonistlerin hedefleri direnişçilerin kaya gibi sert direnişi karşısında bir bir yok oluyor”.
Kassam sözcüsü Ebu Ubeyde, “Kassam Tugayları direniş sancağını taşımaya, Filistin halkını korumak için ön saflarda çarpışmaya devam edecektir. Bu konuda şer’î ve mantıki her türlü gerekçeye de sahiptir” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Mayıs 2021 (22) içerik yüklenmiştir.