FilistinHaberlerOrtadoğu

Kassam: Filistin Halkının İradesi İşgalcinin Ördüğü Duvarlardan Daha Güçlüdür

Filistin İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı durumundaki İzzeddin El-Kassam Tugayları, Siyonist işgal rejimin kurduğu şehir ve kasabaların etrafına örerek nefesini bile zorlaştırdığı duvarlarla ilgili bir karikatür yayınladı.

Kassam Tugayları yayınladığı karikatürde, ilerde ulaşım araçlarının tanklara dönüşeceğini hatırlatarak, Siyonist rejimdeki korku ve endişenin her taraftaki sınırlara duvar örmeye zorladığını kaydetti.

Kassam devamla, Siyonist işgal rejiminin direniş güçlerinin oldukça stratejik konuma sahip iç taraflarına sızmasından ve burada acıtıcı darbe indirmesinden korktuğu için kendini duvarla çevrelediğini ifade etti.

Kassam yaptığı açıklamada “kuşkusuz taş intifadasından tutun Hayfa ve Tel Aviv’i füzelerle vurmasına kadar her zaman işgalciye sürpriz yapan Filistin halkının iradesi Siyonist işgalcinin etrafına ördüğü bütün duvarlardan daha sağlamdır. Eninde sonunda bu halk zafer kazanacaktır” ifadesini kullandı.

Haaretz gazetesinde işgal rejiminin duvar politikasını eleştiren Siyonist yazar Gideon Levy “İsrail’in duvarın içine sıkışması kadar gülünç bir şey yoktur. İsrail kendini duvarların içine hapsetmekten hoşlanıyor” dedi.

Levy makalesinde, dünyanın köşk yapan liderlerle dolu olduğunu hatırlatarak, İsrail’in ise şu anda ırkçı duvar ve sınır duvarlarını örmekle meşgul olduğunu ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.