FilistinHaberlerOrtadoğu

Kassam komutanı Abdullah El-Bergusi’nin sağlık durumu iyice bozuldu

Esirler Kulübü’ndeki avukatlardan Cevad Bulis, açlık grevindeki Ürdünlü esir Abdullah El-Bergusi’nin sağlık durumunun çok kritik bir aşamaya geldiğini söyledi.

Konuyla ilgili dün (12 Temmuz Cuma) yaptığı açıklamada Bulis şu bilgiyi verdi: “El-Bergusi’nin ellerinde çıkan yaralar vücudunun iltihaplandığını gösteriyor. Doktorlara göre El-Bergusi’nin başka önemli organları gibi böbrekleri ve ciğerleri de sağlıklı çalışmıyor. Bunun üzerine doktorlar kendisine sıvı gıda vermeyi durdurmak zorunda kaldılar. Şu anda sadece su ile yetiniyorlar.”

Avukat Bulis yaptığı açıklamanın devamında, El-Bergusi’nin sağlık durumunun kötüleşmesine rağmen cezaevi idaresinin kendisini hâlâ sağ bileğinden ve sol ayağından ranzaya ve iki ayağını da birbirine bağlamaya devam ettiğini söyledi.

Ürdün asıllı Kassam komutanlarından El-Bergusi, 67 müebbede mahkum edilmiştir. 13 yıldır anne-babasını, beş yıldır da eşini ve çocuklarını görmekten mahrum bırakılmıştır. Yıllardır zindanda olan El-Bergusi 10 yılını tek kişilik hücrede geçirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Haziran 2022 (2) içerik yüklenmiştir.