FilistinHaberlerOrtadoğu

Kassam mücahitleri esir takası yıldönümü etkinlikleri için Gazze caddelerinde dolaştı

Siyonist işgal rejimi ile İslami Direniş Hareketi (Hamas) arasında Mısır’ın arabuluculuğuyla sağlanan esir takası anlaşmasının hayata geçirilmesinin ve işgal zindanlarında yatan Filistinli esirlerden yüzlercesinin özgürlüğe kavuşmasının üzerinden tam bir yıl geçti.

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları üyesi binlerce mücahit, “Özgürlerin Vefası” adıyla anılan esir takasının bugün (18 Ekim Perşembe) yapılacak birinci yıldönümü faaliyetlerine yoğun bir şekilde katılmak için Gazze Şeridi’nde cadde ve sokakları doldurdu.

Gazze Şeridi’nin anayolu “Salahuddin” boyunca sıralana İzzeddin El-Kassam Tugayları mücahitleri, Gazze Şeridi’nin her yanında yol ayrımlarında da yerlerini aldı. Bu arada Gazze halkının İzzeddin El-Kassam Tugayları mücahitlerine sevgi gösterilerinde bulunduğu bildirildi.

Siyonist işgal askeri Gilad Şalit’i esir alan İzzeddin El-Kassam Tugayları 18 Ekim 2011’de Şalit’i Siyonist işgal rejimi zindanlarında yatan yüzlerce esirin serbest bırakılması karşılığında işgal güçlerine teslim etmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Eylül 2021 (14) içerik yüklenmiştir.