FilistinHaberlerOrtadoğu

Kassam Tugayları 22 yılda 1780 şehid verdi

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı durumundaki İzzettin el-Kassam Tugayları, Hamas’ın kurulduğu tarihten bugüne kadar 1780 mensubunu şehit verdiğini belirtti.

İslamî Direniş Hareketi’nin 22. kuruluş yıldönümü münasebetiyle dün (14 Aralık Pazartesi) bir bildiri yayınlayan İzzettin el-Kassam Tugayları şunları ifade etti: “Kassam Tugayları direnişe devam ediyor. Savaş bazen galibiyet bazen mağlubiyetle sonuçlanabilir. Düşmanla olan savaş uzun solukludur. Kassam Tugayları Filistin topraklarında Siyonistlerle onların uşak ve piyonları durumunda olanlara balyoz indirecek ümmetin öncü kuvveti olma noktasında Allah’a söz vermiştir.”

Hedeflerinin Filistin topraklarını kurtarmak olduğunu dile getiren Kassam Tugayları açıklamasını şu ifadelerle sürdürdü: “Metodumuz direniş, kurulacak Filistin devletimizin başkenti Kudüs, mülteciler halkımız, Siyonist zindanlarda bulunan esirler de kahramanlarımızdır. Bedeli ne olursa olsun bunlar bizim öncelikle meselemizdir. Bunlar, bizim üzerinde pazarlık yapmayacağımız ve taviz vermeyeceğiz ilkelerimizdir. Haklar hiçbir şekilde zaman aşımına uğramaz. Bu ilkelerle başladık ve bu ilkeler üzerinde yürüyoruz.”

“Hamas’ın kurulmasının üzerinden tam 22 yıl geçti. Hareketimiz ilk günden bugüne yeryüzündeki tağuti güçlerle, onların piyonu ve kuyruğu durumundaki güçlere izzetle karşı durdu” diyen Kassam Tugayları, sayılamayacak kadar fedakârlıkta bulanan ve bu uğurda kurbanlar veren Hamas’ın, ilkelerine bağlı bir direniş örneği gösterdiğini kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 11 Mayıs 2021 (15) içerik yüklenmiştir.