FilistinHaberlerOrtadoğu

Kassam Tugayları komutanı: Halkımızın sabrı uzun sürmeyecek

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları, Filistin halkının ve direnişinin sabrının çok uzun sürmeyeceğini, ateşkes anlaşması uygulanarak abluka kaldırılmazsa volkan gibi patlayacağını ve bu patlamanın sonuçlarının ağır olacağını söyledi.

Gazze kentinin batısındaki “Kurbağa İnsanlar Birliği” anıtının dün (26 Ağustos Çarşamba) yapılan açılış törenine yüzü kapalı olarak katılan bir El-Kassam Tugayları komutanı, Yenilmiş Ekin Savaşı’nın stratejik bir dönüm noktası olduğunu ve işgalden kurtulma ümidini yeniden canlandırdığını ifade etti.

“Yenilmiş Ekin Savaşı’nda düşmana direnişin sürprizlerinin başlangıcını teşkil eden nitelikli operasyonu ölümsüzleştiren bu cihat anıtının önünde duruyoruz” diyen El-Kassam Tugayları komutanı, Zikim Operasyonu’nun Filistinli esirlere “özgürlük yakın” mesajı verdiğini bildirdi.

Geçen yılki savaşın işgal rejiminin üzerine kurulduğu güvenlik teorisini yıktığını kaydeden komutan, Filistin halkına seslenerek, İzzeddin El-Kassam Tugayları’nın işgalcilerin boyun eğdirme çabaları karşısında sapasağlam bir kale gibi durmaya devam edeceği sözü verdi.

El-Kassam Tugayları komutanı, Yenilmiş Ekin Savaşı’nda zaferde payı olan tüm Filistinlileri selamladı.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Eylül 2021 (16) içerik yüklenmiştir.