AfrikaFilistinHaberlerOrtadoğu

Kassam Tugayları, Mısır’da İhvan’a destek için seferberlik iddiasını yalanladı

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları, kimliği belirsiz kişiler tarafından El-Kassam Tugayları komutanı ismiyle yayınlanan ve Mısır’daki Müslüman Kardeşler’e yardım için seferberlik çağrısı yapan bildiriyi yalanladı.

İzzeddin El-Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde, bugün (14 Temmuz Pazar) El-Kassam sitesinde yayınlanan açıklamasında, yayınlanan bildirinin İzzeddin El-Kassam Tugayları’na ait olmadığını ve asılsız olduğunu söyledi.

“Gizli” ve “acil” koduyla yazılan bildirinin son derece aptal biri tarafından kaleme alındığının anlaşıldığını ifade eden Ebu Ubeyde, asılsız bildiriyi yazan kişi veya kişilerin kullandığı üslubun İzzeddin El-Kassam’ın bildirilerinde kullanılan üsluptan çok farklı olduğuna dikkat çekti.

İçinden geçilen hassas dönemde bu tür yalan haberleri yayanların Mısır ve Filistin halklarının düşmanları olduğunu ve İsrail’in çıkarlarına hizmet ettiklerini belirten Ebu Ubeyde, Mısır halkının bilincine güvendiklerini va Mısırlıların halkın zekasıyla alay eden bu tür asılsız iddialara inanmayacağını söyledi.

El-Kassam Tugayları sözcüsü, basın-yayın organlarını da asılsız haberler yaymamaları konusunda uyararak, İzzeddin El-Kassam Tugayları’nın Filistin dışında faaliyetinin olmadığını bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Temmuz 2022 (25) içerik yüklenmiştir.