FilistinHaberlerOrtadoğu

Kassam Tugayları son iki günde düşman hedeflerine 120 füze attı

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları, Siyonist işgal ordusunun iki gündür Gazze şeridine karşı sürdürdüğü cinayetlere misilleme olarak düşman hedeflerini vurmaya devam ediyor.

Kassam Tugayları iki günlük bilançoyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada Kassam Tugayları, Allah’ın yardımıyla şimdiye kadar düşman hedeflerine 120’den fazla füze atmayı başardıklarını kaydetti.

Siyonist işgal ordusu da füze saldırıları kabul ederek, 11’i asker 20 kişinin yaralandığını ifade etti.

Siyonist işgal rejiminde yayınlanan Yediot Aharanoot gazetesi internet sitesinde verdiği haberde, füzelerin maddi hasara yol açtığı gibi, Siyonist toplumun da korku ve dehşete kapılmasına neden olduğunu yazdı.

Siyonist işgal ordusunu daha önce uyaran Kassam Tugayları, Gazze’ye karşı yapılacak bir saldırıya karşı sessiz kalmayacağını ve işgal rejiminin yapacağı bir aptallığın pahalıya mal olacağını belirtmişti.

Siyonist işgal radyosunun askeri muhabiri Tall Ephraim de, Kassam Tugayları’nın son saldırılara yaptığı misillemenin kendileri için sürpriz olduğunu ve İsrail’i tuzağa düşürdüğünü belirtti.

Hamas’ın duruma hâkimiyetine ve operasyonları sevk ve idare etmesine de değinen Ephraim şunları söyledi: “Hamas’ı diğer Filistinli gruplarla kıyasladığımızda askeri operasyonları ve aralarındaki koordinasyonu çok iyi sevk ve idare ettiğini söyleyebiliriz. Hamas’ın askeri birimlerinin bu sayıdaki füzeyi kayıp vermeden atabilmesi büyük bir başarıdır.”

Başa dön tuşu
Bugün 09 Aralık 2023 (61) içerik yüklenmiştir.